Chrám Chmele a Piva

Chrám chmele a piva

Vítáme vás na stránkách chrám chmele a piva Žatec.

Chrám chmele a piva je zábavným, poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech. V chrámu je pro vás připravena prohlídka, jejíž náplň zaujme široké spektrum návštěvníků. Chrám chmele a piva nabízí svým návštěvníkům program vhodný pro všechny věkové kategorie. Chcete-li odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, pak chrám chmele je určen právě vám.

Restaurant U Orloje

Restaurant U Orloje je součást areálu Chrám chmele a piva. Restaurant je vhodný k oddechu a načerpání energie. Restaurant u Orloje je vystavěn ve starém chmelovém skladu, čemuž odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurantu je umístěn malý pivovar. Můžete tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin.

Chmelařské muzeum Žatec

Součástí turistického areálu Chrám chmele a piva je Chmelařské muzeum Žatec. Chmelařské muzeum Žatec vlastní největší expozici svého druhu na světě. Na ploše 4 000 m² naleznete představuje vývoj chmelařství od raného středověku až do současnosti. Samotné Chmelařské muzeum Žatec je technickou památkou a příkladem industriální účelové architektury z konce 19. století.

videogalerie Chrám chmele a piva

Rezervujte si svou prohlídku

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

V měsíci Září 2014 máme volných 666 prohlídek

POLEDNÍ MENU/SVATOVÁCLAVSKÉ MENU

Polední menu  22. - 26. 9. 2014

Svatováclavská nabídka 26. - 28.9.2014

Aktuální zprávy

Konec léta se blíží a našeho Letňáka 10° vystřídala opět na čepu oblíbená CHMELOVÁ KRÁLOVNA 13° !

Klášterní zahrada v září otevřena od 10:00 do 19:00.

Dne 13. 9. se můžete těšit na Dny Evropského Dědictví v Žatci. Chrám Chmele a Piva pro Vás připravil pěší výstup na Chmelový maják, prohlídky sklepení v Klášterní zahradě a v Galerii Sladovna zdarma.

Nejbližší akce

28.9.2014 - Oslava Sv. Václava

Dne 28. 9. 2014 bude v Restauraci U Orloje probíhat oslava svátku Svatého Václava.

Můžete se těšit na svátečně navařené pivo a vybrané menu. Jako bonus je pro Vás připraven od 11 do 16 hod zdarma výstup do sušárenského komínu (začátek v prostorách restaurace, určeno pouze pro osoby starší 18 ti let). Nenechte si tento významný den ujít a přijďte nás navštívit. Budeme se na Vás těšit.

29.9.2014 - 3. VÝSTAVA MANŽELŮ ZEMANOVÝCH

Vrchol letošní výstavní sezóny v žatecké Galerii Sladovna patří výstavě s názvem ,,3.návštěva sbírky manželů Zemanových“.

Tato výstava moderního umění, která svým významem přesahuje hranice našeho regionu a tradičně se již řadí k významným kulturním událostem našeho města, byla zahájena vernisáží 14. května v 17 hodin a potrvá od 15. května do 29. září 2014. První a druhá část této unikátní, odborníky respektované sbírky, byla již veřejnosti představena v minulém roce za nebývalého zájmu jak laické, tak odborné veřejnosti. Těší nás, že je nám umožněno díky velkorysosti manželů Zemanových nabídnout návštěvníkům galerie opět výběr obrazů z jejich rozsáhlé sbírky. Vystavená kolekce obrazů nabízí jedinečnou možnost seznámit se s rozmanitou tvorbou současného moderního umění a s jejich autory, kteří dnes pronikají do významných českých a světových galerií. Tato ojedinělá výstava si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Těšíme se s Vámi na setkání s uměním
 

30.9.2014 - VÝSTAVA RETRO KOČÁRKŮ

Vraťte se s námičase…

Galerie SladovnaŽatci Vás zve na výstavu retro kočárků. Výstava zaručeně potěší všechny malé i velké návštěvníky. Vždyť jízdu v kočárku si užil každý z nás.

Vystavované exponáty, které čítají na desítky kusů, pocházejí ze sbírky paní Jany Holštajnové. Výstavu můžete shlédnout od 4. července do 30. záříprostorách Galerie Sladovny Žatec, Masarykova ulice.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
 

/

30.9.2014 - Program září 2014

Program na září 2014 zde.
 

Ukázat Chrám piva na mapě

Ukázat Chrám piva na mapě

Jak se k nám dostanete?

Na koleNa kole

AutemAutem

AutobusemAutobusem

VlakemVlakem

© 2010 Chrám chmele a piva Žatec
Všechna práva vyhrazena

Vize přestane být snemVize přestane být snemVize přestane být snemVize přestane být snemVize přestane být snemVize přestane být snemVize přestane být snem